תחזית מזג אוויר בבאנסקו ל5 ימים
מזג אוויר באזור באנסקו ל-5 ימים. ℃ טמפרטורות ממוצעות % אחוזי לחות, משקעים זריחה ושקיעת השמש כיוון ומהירות הרוח, זיהום אוויר
13 מאי 2026, יום רביעי
+7°C / +16°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+10°C
2.7
67%
898
01:00
+10°C
3.9
70%
898
02:00
+9°C
4.3
76%
898
03:00
+9°C
2.8
71%
898
04:00
+10°C
1.6
65%
898
05:00
+9°C
2.3
68%
898
06:00
+7°C
3.2
79%
898
07:00
+7°C
3.1
83%
898
08:00
+9°C
3.2
78%
899
09:00
+12°C
9.7
60%
900
10:00
+13°C
10.6
57%
900
11:00
+14°C
13.5
52%
900
12:00
+15°C
15.2
49%
901
13:00
+16°C
16.4
47%
901
14:00
+16°C
18.4
44%
900
15:00
+16°C
19.6
44%
900
16:00
+15°C
16.1
46%
899
17:00
+15°C
14.4
48%
899
18:00
+13°C
12.8
55%
899
19:00
+12°C
3.1
72%
899
20:00
+11°C
0.8
78%
899
21:00
+10°C
3.3
84%
898
22:00
+9°C
2.5
89%
898
23:00
+8°C
2.8
91%
898
14 מאי 2026, יום חמישי
+5°C / +18°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+8°C
5.5
89%
898
01:00
+8°C
4.7
88%
899
02:00
+8°C
1.8
89%
899
03:00
+7°C
1.8
92%
898
04:00
+7°C
2.8
88%
898
05:00
+6°C
1.8
89%
898
06:00
+5°C
2.2
90%
898
07:00
+5°C
3
92%
898
08:00
+7°C
1.8
92%
899
09:00
+9°C
1.1
71%
899
10:00
+11°C
0.8
62%
899
11:00
+12°C
3.1
61%
899
12:00
+14°C
10
51%
899
13:00
+16°C
13
42%
899
14:00
+17°C
17.4
35%
899
15:00
+18°C
15.8
32%
898
16:00
+18°C
15.5
31%
898
17:00
+18°C
15.4
32%
898
18:00
+17°C
15.9
38%
897
19:00
+15°C
10.8
45%
897
20:00
+14°C
6.6
61%
898
21:00
+11°C
5.2
85%
898
22:00
+9°C
0
93%
898
23:00
+9°C
4
94%
898
15 מאי 2026, יום שישי
+6°C / +19°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+8°C
1
96%
898
01:00
+8°C
1.6
98%
899
02:00
+8°C
1.9
97%
899
03:00
+7°C
1.3
100%
899
04:00
+7°C
1.1
100%
899
05:00
+6°C
0.8
99%
899
06:00
+6°C
1.5
100%
899
07:00
+6°C
1.5
99%
900
08:00
+8°C
0.8
95%
900
09:00
+11°C
1.8
83%
901
10:00
+13°C
1.8
70%
901
11:00
+15°C
1.8
58%
901
12:00
+17°C
6.1
49%
902
13:00
+18°C
10.1
42%
902
14:00
+18°C
13.3
41%
902
15:00
+18°C
16.9
42%
902
16:00
+19°C
14.7
41%
901
17:00
+19°C
14.9
40%
901
18:00
+18°C
12.8
42%
901
19:00
+17°C
8.7
48%
901
20:00
+15°C
2.2
57%
901
21:00
+13°C
0.4
66%
901
22:00
+11°C
2.3
78%
902
23:00
+9°C
4.1
91%
902
16 מאי 2026, יום שבת
+4°C / +18°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+8°C
2.3
96%
902
01:00
+7°C
3.4
98%
902
02:00
+6°C
4.1
99%
902
03:00
+5°C
4.3
100%
901
04:00
+4°C
4.2
100%
901
05:00
+4°C
4.8
100%
901
06:00
+5°C
4.3
98%
901
07:00
+5°C
3.8
98%
901
08:00
+8°C
3.1
89%
902
09:00
+12°C
2.6
68%
902
10:00
+14°C
3.6
61%
902
11:00
+16°C
4.9
55%
901
12:00
+18°C
5.4
53%
901
13:00
+18°C
3.8
56%
901
14:00
+17°C
2.2
62%
900
15:00
+17°C
3.9
65%
900
16:00
+17°C
4.1
61%
899
17:00
+18°C
3.4
54%
898
18:00
+18°C
2.4
51%
897
19:00
+17°C
1.1
57%
897
20:00
+15°C
1.1
68%
896
21:00
+13°C
2.4
78%
896
22:00
+12°C
3.9
85%
896
23:00
+11°C
5.1
90%
896
17 מאי 2026, יום ראשון
+9°C / +14°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+10°C
5.6
94%
896
01:00
+10°C
4.8
96%
896
02:00
+10°C
3.4
95%
895
03:00
+9°C
1.8
94%
895
04:00
+9°C
2.3
92%
895
05:00
+9°C
4.7
89%
895
06:00
+9°C
7.3
85%
895
07:00
+10°C
9.9
81%
896
08:00
+10°C
12.9
77%
896
09:00
+11°C
14.7
73%
897
10:00
+12°C
14.9
69%
898
11:00
+13°C
14.8
65%
898
12:00
+14°C
14.1
62%
898
13:00
+14°C
13.4
60%
899
14:00
+14°C
12.5
59%
899
15:00
+14°C
11.4
60%
899
16:00
+14°C
9.8
63%
899
17:00
+14°C
8.7
67%
899
18:00
+13°C
7.5
71%
900
19:00
+12°C
6.6
75%
900
20:00
+12°C
5.5
80%
900
21:00
+11°C
4.7
83%
901
22:00
+10°C
4.7
85%
901
23:00
+10°C
5.2
86%
901
מאפייני האקלים בבאנסקו:
באנסקו היא עיירת סקי ומוקד תיירותי עיקרי בבולגריה, הידועה במיקומה ההררי ובאקלים הייחודי שלה. העיר ממוקמת במזרח הרי הפירין, ונהנית מאקלים יבשתי הררי עם מאפיינים בולטים בעונות השונות.
עונות השנה:
חורף (דצמבר-פברואר):
- טמפרטורות: במהלך חודשי החורף, הטמפרטורות נעות בדרך כלל בין -10°C ל-5°C. בלילות הטמפרטורות עשויות לרדת מתחת לאפס, במיוחד בינואר, החודש הקר ביותר בשנה.
- משקעים: מדובר בעונת שלגים אינטנסיבית עם כמות גדולה של שלג, במיוחד בינואר ופברואר. הכמות הכללית של המשקעים בתקופה זו עשויה להגיע לכמה מאות מילימטרים, כלפי שלג.
- לחות: הלחות נמוכה אך תחושת הקור עלולה להיות גבוהה עקב הרוח הקרירה. החורף הקפוא תורם לנפילת שלג משמעותית.
- יתרונות: אידיאלי לסקי, סנובורד ופעילויות חורף נוספות.
אביב (מרץ-מאי):
- טמפרטורות: במהלך האביב, הטמפרטורות עולות בהדרגה ומתחילות לנוע בין 5°C ל-15°C, עם אפשרות לעליות קלות יותר.
- משקעים: האביב מביא עימו גשמים תכופים, במיוחד במרץ ובתחילת אפריל. מדובר בעיקר בגשמים קלים וממוזגים.
- לחות: הלחות מתחילה לעלות, מה שמביא לשינויים בתנאי מזג האוויר ולהתחדשות טבעית.
- יתרונות: תקופה טובה לטרקים ולטיולים רגליים, במיוחד בחודשים מאוחרים יותר כאשר השלג מתחיל להימס והטבע מתחדש.
קיץ (יוני-אוגוסט):
- טמפרטורות: הקיץ בבאנסקו נעים עם טמפרטורות הנעות בין 15°C ל-25°C. בלילות הטמפרטורות נוחות ונעימות.
- משקעים: גשמים עשויים להתרחש בצורה של סופות רעמים sporadic. חודשי הקיץ הם בדרך כלל יובשניים יחסית, אך ייתכנו סערות מונסון קלות.
- לחות: הלחות מתונה, מה שהופך את השהות באוויר הפתוח לנעימה.
- יתרונות: זמן מצוין לפעילויות חוץ וטיולים, מסלולי הליכה ופעילויות טבע שונות.
סתיו (ספטמבר-נובמבר):
- טמפרטורות: במהלך הסתיו, הטמפרטורות נעות בין 0°C ל-15°C. התקררות מהירה ניכרת במהלך החודשיים האחרונים של העונה.
- משקעים: ספטמבר עשוי להביא משקעים נוספים עם ירידת הטמפרטורות, בעוד שבאוקטובר ונובמבר יש יותר גשמים ויתכנו סופות רעמים sporadic.
- לחות: הלחות עולה בהדרגה עם התקרבות החורף, מה שמביא לשינוי בתנאי מזג האוויר והמעבר לכיוון העונה הקרה.
- יתרונות: תקופה טובה לראות את צבעי הסתיו בנופים ההרריים, ולהנות מהקיץ הארוך שמסתיים בהדרגה.
תוספות חשובות:
- עונות מעבר: באנסקו נהנית גם מעונות מעבר נוחות (אביב וסתיו) בהן הטמפרטורות מתונות והמשקעים אינם קשים, מה שמאפשר חוויות טבעיות שונות.
- פעילויות חורף: במהלך החורף, העיר מציעה מגוון רחב של פעילויות סקי, סנובורד ופעילויות חורף אחרות.
- נופש פעיל: בקיץ, האזור מספק הזדמנויות רבות לטרקים, רכיבת אופניים והנאה מהטבע הפראי סביב העיר.
באנסקו היא יעד אטרקטיבי עם אקלים המציע חוויות ייחודיות בעונות השונות, מה שהופך אותה ליעד נופש פופולרי לאורך כל השנה.
מזג האוויר בבאנסקו לפי החודשים:
ינואר
- טמפרטורות: נע בין -10°C ל-5°C.
- משקעים: שלג בכמויות משמעותיות. חודש חורפי במיוחד עם סיכוי גבוה לשלג.
- לחות: נמוכה, אך הרוח הקרירה יכולה להעצים את תחושת הקור.
- יתרונות: אידיאלי לפעילויות סקי וסנובורד.
פברואר
- טמפרטורות: נע בין -10°C ל-5°C.
- משקעים: המשך של שלג אינטנסיבי מהחורף. סיכוי גבוה להצטברות של שלג.
- לחות: נמוכה, עם תחושת קור עזה במיוחד בלילות.
- יתרונות: מתאים להנאות חורף נוספות, כמו סקי.
מרץ
- טמפרטורות: נע בין -5°C ל-10°C.
- משקעים: ירידת שלג מופיעה לעיתים קרובות, במיוחד בחלק הראשון של החודש. לקראת סוף החודש, יותר גשמים ופחות שלג.
- לחות: מתחילה לעלות.
- יתרונות: זמן טוב לסקי עם פחות צפיפות באתרי הסקי.
אפריל
- טמפרטורות: נע בין 0°C ל-15°C.
- משקעים: גשמים קלים יותר הופכים נפוצים, עם ירידת שלג מועטה או לא קיימת.
- לחות: עולה בהדרגה.
- יתרונות: תחילת האביב, מתאים לטרקים ולטיולים רגליים.
מאי
- טמפרטורות: נע בין 5°C ל-20°C.
- משקעים: גשמים בינוניים ומזג האוויר משתנה.
- לחות: מתחילה להיות גבוהה יותר.
- יתרונות: הטבע מתחדש, טוב לטרקים וטיולים בטבע.
יוני
- טמפרטורות: נע בין 10°C ל-25°C.
- משקעים: גשמים sporadic יותר, בדרך כלל סופות רעמים.
- לחות: מתונה.
- יתרונות: מזג האוויר נעים לפעילויות חוץ ולטרקים.
יולי
- טמפרטורות: נע בין 15°C ל-30°C.
- משקעים: גשמים sporadic קלים.
- לחות: מתונה, אך עשויה לעלות.
- יתרונות: זמן מצוין לפעילויות חוץ, טרקים והנאה מהטבע.
אוגוסט
- טמפרטורות: נע בין 15°C ל-30°C.
- משקעים: גשמים sporadic עם סיכוי לסופות רעמים.
- לחות: מתונה.
- יתרונות: זמן טוב לחקר האזור ולפעילויות חוץ.
ספטמבר
- טמפרטורות: נע בין 10°C ל-25°C.
- משקעים: גשמים חוזרים והתחלת ירידת הטמפרטורות.
- לחות: מתחילה לעלות.
- יתרונות: צבעי הסתיו מתחילים להופיע, מתאים לטרקים וטיולים רגליים.
אוקטובר
- טמפרטורות: נע בין 5°C ל-20°C.
- משקעים: גשמים רגילים עם סיכוי לסופות.
- לחות: גבוהה יותר.
- יתרונות: הטבע מציע צבעים יפים של הסתיו, אידיאלי לטרקים.
נובמבר
- טמפרטורות: נע בין -5°C ל-10°C.
- משקעים: גשמים ולעיתים שלג קל, תחילת החורף.
- לחות: גבוהה.
- יתרונות: תחילת עונת הסקי, פחות צפוף מאחר הציונים החורף.
דצמבר
- טמפרטורות: נע בין -10°C ל-5°C.
- משקעים: שלג בכמויות משמעותיות.
- לחות: נמוכה עם תחושת קור.
- יתרונות: עונת הסקי בשיאה, מועד מצוין לפעילויות חורף.