תחזית מזג האוויר במשמר העמק ל5 ימים

מזג אוויר באזור משמר העמק ל5 ימים. ℃ טמפרטורות ממוצעות % אחוזי לחות, משקעים ️ זריחה ושקיעת השמש ️ כיוון ומהירות הרוח, זיהום אוויר

02 ספטמבר 2026, יום רביעי
+23°C / +34°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+25°C
4.7
83%
995
01:00
+24°C
5
86%
995
02:00
+24°C
5.3
89%
995
03:00
+24°C
5
88%
995
04:00
+24°C
5.1
87%
995
05:00
+24°C
3.9
87%
995
06:00
+23°C
3.6
89%
995
07:00
+24°C
5.2
90%
996
08:00
+26°C
4.6
77%
996
09:00
+28°C
4.6
68%
996
10:00
+30°C
5.4
56%
996
11:00
+33°C
8.8
50%
995
12:00
+34°C
11.9
47%
995
13:00
+34°C
16.4
48%
995
14:00
+34°C
19.3
46%
995
15:00
+33°C
21.6
47%
994
16:00
+32°C
22.2
47%
994
17:00
+31°C
21.1
55%
994
18:00
+29°C
18.9
62%
994
19:00
+28°C
15.1
71%
994
20:00
+27°C
6.6
72%
994
21:00
+26°C
5.9
72%
995
22:00
+26°C
6
76%
995
23:00
+25°C
6.4
81%
995
03 ספטמבר 2026, יום חמישי
+24°C / +33°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+24°C
7.9
89%
994
01:00
+24°C
7.4
90%
994
02:00
+24°C
6.2
91%
994
03:00
+24°C
5.5
93%
994
04:00
+24°C
4.8
93%
994
05:00
+24°C
3.6
95%
994
06:00
+24°C
4.8
95%
995
07:00
+24°C
4.4
91%
995
08:00
+26°C
5.1
82%
995
09:00
+28°C
9.1
73%
995
10:00
+30°C
11.4
65%
995
11:00
+31°C
14
56%
995
12:00
+32°C
17
54%
994
13:00
+33°C
18.7
51%
994
14:00
+32°C
21.1
53%
993
15:00
+32°C
21.7
55%
993
16:00
+31°C
21.5
55%
993
17:00
+30°C
19.8
60%
993
18:00
+29°C
17.1
65%
993
19:00
+27°C
13.6
71%
993
20:00
+26°C
10.4
77%
993
21:00
+26°C
8.4
81%
994
22:00
+26°C
6.2
82%
994
23:00
+25°C
6
84%
994
04 ספטמבר 2026, יום שישי
+24°C / +32°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+25°C
5.4
85%
994
01:00
+25°C
5.1
86%
994
02:00
+25°C
5.1
86%
994
03:00
+24°C
5.1
86%
994
04:00
+24°C
5.1
86%
994
05:00
+24°C
5.4
83%
994
06:00
+24°C
4.8
86%
994
07:00
+24°C
4.8
85%
994
08:00
+26°C
7.7
75%
994
09:00
+27°C
13.6
67%
995
10:00
+29°C
15.6
60%
995
11:00
+31°C
16.5
53%
995
12:00
+32°C
18.4
50%
995
13:00
+32°C
19.2
48%
994
14:00
+32°C
20.5
49%
994
15:00
+32°C
21.4
48%
993
16:00
+31°C
21.2
51%
994
17:00
+31°C
19.3
51%
994
18:00
+29°C
17.4
56%
994
19:00
+28°C
14.7
66%
994
20:00
+27°C
9
74%
995
21:00
+26°C
6.1
77%
995
22:00
+26°C
5.9
80%
995
23:00
+25°C
5.5
83%
995
05 ספטמבר 2026, יום שבת
+24°C / +32°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+25°C
5.5
84%
995
01:00
+25°C
4.7
86%
995
02:00
+24°C
4.1
88%
995
03:00
+24°C
4.8
89%
995
04:00
+24°C
5.1
87%
995
05:00
+24°C
5.4
87%
995
06:00
+24°C
5.4
88%
995
07:00
+24°C
5.6
87%
996
08:00
+25°C
8.7
80%
997
09:00
+27°C
12.3
70%
997
10:00
+29°C
14.7
60%
997
11:00
+31°C
17.1
54%
997
12:00
+31°C
18.6
51%
997
13:00
+32°C
19.8
46%
997
14:00
+32°C
21.6
49%
996
15:00
+31°C
23
51%
996
16:00
+31°C
21.9
53%
996
17:00
+30°C
19.8
56%
996
18:00
+29°C
17.6
60%
996
19:00
+28°C
14.2
65%
997
20:00
+27°C
10.7
71%
997
21:00
+26°C
8.3
76%
997
22:00
+25°C
7.3
78%
997
23:00
+25°C
7.1
79%
997
06 ספטמבר 2026, יום ראשון
+23°C / +33°C
שעה
טמפרטורה
רוח (קמ"ש)
לחות
מזג אוויר
לחץ אטמוספרי
00:00
+25°C
6.8
80%
997
01:00
+25°C
6.6
82%
997
02:00
+24°C
6.4
83%
997
03:00
+24°C
6.3
85%
997
04:00
+24°C
6.2
88%
997
05:00
+23°C
6.4
92%
997
06:00
+23°C
6.7
92%
997
07:00
+24°C
7.3
86%
998
08:00
+26°C
8.4
76%
998
09:00
+28°C
9.4
68%
999
10:00
+30°C
11
62%
999
11:00
+31°C
13.3
57%
998
12:00
+32°C
15.6
53%
998
13:00
+33°C
17.7
51%
998
14:00
+33°C
20.1
51%
997
15:00
+32°C
21.4
52%
997
16:00
+32°C
21.3
56%
997
17:00
+30°C
19.7
62%
997
18:00
+29°C
17.4
68%
997
19:00
+28°C
13.4
74%
997
20:00
+27°C
9.1
81%
998
21:00
+26°C
6.7
86%
998
22:00
+25°C
6.1
90%
998
23:00
+25°C
6.1
92%
998


מאפייני האקלים במשמר העמק

סקירה כללית

משמר העמק נהנית מאקלים ים-תיכוני המשלב מאפיינים של אזור הררי (הרי מנשה) ושל עמק (עמק יזרעאל). מיקומו של הקיבוץ על המדרון מעניק לו יתרון אקלימי, שכן הוא נהנה מבריזה הררית בשעות הערב ומניקוז אוויר טוב יותר מאשר בקרקעית העמק, מה שממתן מעט את עומסי החום והקור הקיצוניים.

עונת הקיץ וחודשים חמים

הקיץ במשמר העמק חם ויבש ברובו בשעות היום, עם טמפרטורות שנעות סביב 31°C עד 33°C. בשעות הצהריים עומס החום מורגש, אך בשל הקרבה ליערות מנשה ובזכות הגובה היחסי מעל העמק, שעות הערב והלילה נעימות באופן משמעותי ומלוות ברוחות מערביות שמורידות את הטמפרטורה ומפחיתות את הלחות.

עונת החורף ומשקעים

החורף באזור גשום וקריר. משמר העמק נמצאת באזור בעל כמות משקעים נאה, עם ממוצע שנתי של כ-600 מ"מ. הגשמים מגיעים לרוב במערכות חורפיות עוצמתיות מהים התיכון. הטמפרטורות בחורף נוחות ביום (כ-18°C) אך בלילות בהירים האוויר הקר גולש מההרים לכיוון העמק, והטמפרטורה בקיבוץ צונחת לערכים שנעים סביב 8°C.

עונות המעבר ותופעות מיוחדות

עונות המעבר בקיבוץ מתאפיינות בפריחה מרהיבה ביערות ובשדות המקיפים אותו. באביב נפוצים אירועי שרב שבהם רוחות מזרחיות חמות ויבשות מנשבות מהעמק לעבר ההרים. בסתיו ניתן לחוש בירידה מהירה בלחות ובשיפור ניכר בראות לעבר הרי נצרת והתבור, במיוחד לאחר הגשמים הראשונים.

 

מזג האוויר במשמר העמק לפי חודשים

ינואר

ינואר הוא החודש הקר והגשום ביותר בשנה. הטמפרטורות ביום נעות סביב 17°C ובלילה הן צונחות ל-8°C בממוצע. זהו שיא עונת הגשמים, והחודש מתאפיין בימי גשם רבים המלווים ברוחות מערביות ערות ובנוף ירוק ורווי מים של הרי מנשה.

פברואר

החורף נמשך במלוא עוזו עם טמפרטורות נמוכות ומשקעים מרובים. פברואר דומה לינואר מבחינת קור, והצמחייה מסביב לקיבוץ נמצאת בשיא תפארתה. ימי הגשם עדיין תכופים, אך ניתן להתחיל להרגיש הפוגות ארוכות יותר של שמש נעימה בין המערכות הגשומות.

מרץ

מרץ מסמן את המעבר מהחורף לאביב עם עלייה הדרגתית בטמפרטורות לכ-20°C ביום. זהו חודש הפכפך שבו ימי שמש חמימים יכולים להתחלף במהירות בממטרי גשם ספורדיים. הפריחה ביערות ובשדות הקיבוץ נמצאת בשיאה בחודש זה.

אפריל

מזג אוויר אביבי ונוח במיוחד פוקד את האזור. הטמפרטורות מטפסות ל-24°C ביום והלילות נעימים (כ-12°C). הלחות נמוכה יחסית והראות מצוינת. מדי פעם ייתכנו אירועי שרב קצרים המעלים את החום ומביאים איתם אובך קל מהמזרח.

מאי

הטמפרטורות עולות לכ-27°C והימים הופכים לחמים ושטופי שמש. הגשם כמעט ונעלם לחלוטין. האווירה הופכת לקיצית אך היובש היחסי של פנים הארץ שומר על תחושה נוחה מאוד בשעות הצל ובערבים הקרירים.

יוני

יוני פותח את עונת הקיץ הרשמית. הטמפרטורות ביום נעות סביב 30°C והלחות מתחילה לעלות בהדרגה. השמיים בהירים לחלוטין ואין סיכוי למשקעים. עומס החום מורגש בעיקר בשעות הצהריים, אך הבריזה המערבית של אחה"כ מקלה על התחושה.

יולי

חודש חם ויבש יחסית ביום. הטמפרטורה הממוצעת בצהריים היא 32°C והלילות חמים עם כ-21°C. עומס החום מורגש היטב בשל השילוב של קרינה חזקה וטמפרטורה גבוהה, והשמיים נותרים נקיים מעננים באופן עקבי.

אוגוסט

החודש החם ביותר בשנה במשמר העמק. הטמפרטורות נעות סביב 33°C ביום ובלילה הן נותרות גבוהות (כ-23°C). עומס החום בשיאו ואין כל הקלה מצד משקעים. זהו החודש שבו היובש והחום מורגשים ביותר בקיבוץ ובמטעים.

ספטמבר

תחילת הסתיו מביאה הקלה הדרגתית בחום בשעות היום. הטמפרטורות יורדות ל-31°C והלילות הופכים למעט יותר נעימים לקראת סוף החודש. הלחות עדיין קיימת אך מורגשת מגמת שיפור בתחושת המעמסה של הקיץ.

אוקטובר

הקלה משמעותית בטמפרטורות לממוצע של 28°C ביום. הלילות הופכים לקרירים ונעימים (כ-18°C) וייתכנו גשמים ראשונים ("היורה") לקראת סוף החודש. האוויר הופך לצלול ונקי יותר והראות לעבר העמק היא במיטבה.

נובמבר

הטמפרטורות צונחות ל-24°C ביום והאווירה הופכת לחורפית. כמות הגשמים עולה משמעותית והרוחות מתחזקות. זהו חודש המעבר שבו חוזרים ללבוש בגדים ארוכים ומערכות הגשם הממשיות מתחילות לפקוד את האזור.

דצמבר

החורף חוזר רשמית למשמר העמק. הטמפרטורות יורדות ל-18°C ביום ו-10°C בלילה. ימי הגשם תכופים והשמיים מעוננים רוב הזמן. האדמה הכבדה של העמק נהיית רוויה וריח הגשם והאדמה מורגש בכל עבר בקיבוץ.

תחזית מזג אוויר למחר במשמר העמק
תחזית מזג האוויר במשמר העמק ל5 ימים
תחזית מזג אוויר במשמר העמק לחודש
תחזית מזג אוויר במשמר העמק שעתית
משמר העמק